Kemik Genişletme

Diş ve köklerinde yeterli kemik dokusunun bulunmadığı zamanlarda kemik büyütme tedavileri uygulanır. Diş kemik dokusunun restorasyonu ile implant çözümlerine destek sağlanabilir.

Kemik Genişletme
İmplantlar sabit diş protezini restore etmeye ve çıkarılabilir protezleri önlemeye yardımcı olur. İmplantlar yaşam boyu fonksiyona sahip olabilen önemli tedavi yöntemleridir. Bununla birlikte, implantların ömürlerinin uzun olması için, etrafında beslenmelerini sağlayan yeterli kemik miktarına ihtiyaçları vardır. Böylece implantasyonun uzun dönem başarısı sağlanır.
Yatay veya dikey olarak yeterli kemik dokusunun bulunmadığı durumlarda implantasyon kriterlerinin karşılanacağı şekilde yeni kemik dokusu oluşturma işlemine kemik büyütme (kemik genişletme) adı verilir.
Kemik oluşturulması için kemik yerine geçen materyaller olan kemik tozları kullanılır. Bu materyaller sentetik olarak küçük taneler halinde üretilir veya doğadan elde edilir. Kemik tozlarının sabitlenmesi için biyouyumlu sentetik membranlar kullanılır. Membranlar çıkarılması gerekmeyen kendiliğinden çözülen emilebilir yapılardır. Membranlar kemiği bağ dokusundan ayırma görevine sahiptir. Kemik tozlarının rahatsız edilmeden yeni kemik dokusu oluşturmasını sağlar.
İmplant yerleştirmek yeterli kemiği bulunmayan veya restoratif düşüncelerden dolayı, yeni kemik oluşturma, kaybedilen kemik yapısını güçlendirmek için bir fırsat sunduğu ve genellikle başarılı estetik sonuçlara yol açtığı için optimal tedavi seçeneğidir diyebiliriz.
Kemik genişletme işleminin gerekli olup olmadığına dair seçim bir dizi faktöre bağlıdır: yetersiz kemik dokusu, çene arkı içindeki alan, implantın uygun bir pozisyonda yerleştirilmesi, implant yerleştirildiği sırada implant yüzeyine temas eden kemik miktarı ve implantın primer stabilitesi…
Yeni kemik oluşturma prosedürleri; implantın ömrünü, çiğneme fonksiyonunu ve estetik sonuçlarını geliştiren çok çeşitli teknikler yardımıyla uygulanan, implantın başarısında etkin role sahip yardımcı tedavilerdir.

paykwik paykasa viagra sipariş