Sinüs Lifting

Sinüs Lifting

Sinüs tabanının yükseltilmesi implant tedavisinde başarıyı arttıran önemli faktörlerden biridir.

Sinüs Lifting
İmplantların üst çene kemiğinin arka bölgesine yerleştirilmesi, maksiler sinüs anatomisi nedeniyle deneyimli ve uzman diş hekimi tarafından yapılmalıdır. İmplant yerleştirilmesi için bu bölgeleri geliştirmeyi amaçlayan etkileyici başarı oranları ile çeşitli sinüs lifting teknikleri kullanılmıştır. Sinüs lifting, implant tedavisinin başarısını etkileyen önemli faktörlerden biridir.

Uygulama öncesi belirlenen sinüs lifting tekniği, cerrahın tercihine ve sinüs anatomisine bağlıdır. Maksiller sinüs anatomik faktörleri, kemik yüksekliği-kalınlığı ve istenen kemik tozu miktarını içerir. Maksiller sinüs tabanının yükseltilmesi için iki temel yaklaşım vardır: Açık ve kapalı lifting… Açık sinüs lifting tekniği kemik yüksekliğinin 3-4 mm ve altında olduğu durumlarda tercih edilen ve daha fazla kemik oluşumunu amaçlayan tekniktir. Kapalı sinüs lifting tekniği ise 5 mm ve daha fazla kemik yüksekliğinin bulunduğu durumlarda uygulanan ve aynı zamanda implantın yerleştirilmesine olanak tanıyan tekniktir.

Maksiller sinüs lifting prosedürleri (sinüs tabanının yükseltilmesi) şiddetli kemik kaybı olan hastalarda, diş implantlarının posterior maksillaya yerleştirilmesinde giderek daha popüler hale gelen, tedavinin başarısını ve implantların ömrünü uzatan efektif uygulamalardır.

paykwik paykasa viagra sipariş